Дъщерята на Симеон втори стана на 50 в компанията на „Бистришките баби”, издокарана като тях
Княгиня Калина, дъщерята на царя посрещна 50 годишен юбилей. За празника си тя отиде на гости на колоритните „Бистришки баби”, с които се познава отдавна и има топло приятелство.
Височайшата гостенка и юбилярка била посрещната по стар български обичай с баница, питка и ракия с туршия. За рождения си ден тя била облечена в традиционна самоковска носия. Отначало княгинята искала да се издокара само с риза и престилка, но етнологът Нели Овнарска я убедила да сложи целия костюм, предават от ladyzone.bg.

Княгинята в средата с „Бистришките баби“

Княгинята с етнолига Нели Овнарска

Снимки: Фейсбук
А бабите били приятно изненадани, че сина й се е научил да говори перфектно български.
Княгинята е единствена от децата на Симеон II, която се върна да живее в България, има български паспорт, въпреки, че е родена в Мадрид. А е учила в Лондон.

Официалния портрет на княгинята в чест на 50-годишния й юбилей
Калина заедно със сина си Симеон Хасан и съпруга си Китин Муньос са се установили в нова къща в София. Прес секретарят на царската фамилия уточнява, че семейството живее не в апартамент, а в къща, но не казва дали е тяхна собственост или под наем.

Княгинята със семейството си
Снимки: kingsimeon.bg
Мила
ян. 24. 2022
Интересно е,че този път няма обидни и нетактични коментари.